Аудит програмного забезпечення (ПЗ) – це встановлення переліку та перевірка стану використовуваного ПЗ на предмет дотримання авторських прав правовласників.

 

 

Процес легалізації програмного забезпечення починається саме з аудиту. На даному етапі формується повний перелік ПЗ, створються звіт та раціональний план легалізації з урахуванням потреб організації та її фінансових можливостей.

 

 

Перевірка софта Компанії необхідна для:

  • розуміння обсягу ризиків перед правовласниками і законом за незаконне його використання, а також реального їх зниження до мінімуму, вибір моделі його використання, для запобігання претензій і можливих правових наслідків та штрафів;
  • виявлення неврахованого софта, встановленого без відома власника комп’ютерної системи;
  • підвищення рівня мережевої безпеки шляхом усунення мережевих вразливостей;
  • скорочення витрат на утримання програмного забезпечення.

 

В результаті аудиту Клієнт отримує реальну картину того, що відбувається в його комп’ютерній мережі  та створює нове легальне середовище, у якому варто звернути увагу на основи інформаційної безпеки, щоб відповідати сучасним умовам ведення бізнесу.

Крім юридичних ризиків, є й ризики інформаційної безпеки, до яких належать наступні:

  • Відсутність оновлення програмного забезпечення, що суттєво збільшує ризик зараження; шкідливим програмним забезпеченням, як наслідок – втрата даних, їх крадіжка, несанкціонований доступ, тощо;
  • Неліцензійні копії програмного забезпечення можуть містити змінені фрагменти коду розробника, що не дає гарантії його відказостійскості, як наслідок – порушення безперервності бізнес-процесів;
  • Відсутність технічної підтримки впливає на безперервність бізнес-процесів, що є невід’ємною частиною системи управління якості підприємства.

Варто відмітити, що вартість програмного забезпечення може бути суттєво нижче, якщо користуватися річними підписками. В комплексі – Клієнт отримує технічну підтримку та велику кількість переваг з  набору вендора, які відсутні при використанні нелегального програмного забезпечення, а при їх наявності – вони автоматизують бізнес-процеси, що підвищує продуктивність Компанії, а як наслідок – надають конкурентну перевагу.

Дана послуга доступна також в анонімному режимі, без ідентифікації Компанії та мережевих активів.

Замовити консультацію

Правова інформація.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп’ютерна програма — набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів,  схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі,  придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію  для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну  систему,  так  і  прикладну  програму,  виражені  у вихідному або об’єктному кодах.

Відповідно до ст. 8 цього Закону об’єктом авторського право є , зокрема, комп’ютерні програми.

Відповідно до ст. 18 цього Закону  комп’ютерні програми охороняються як літературні твори.  Така охорона поширюється на комп’ютерні програми незалежно від  способу чи форми їх вираження.

Відповідно до ст. 50 цього Закону порушенням авторського права,  що дає підстави для захисту таких прав є вчинення будь-якою  особою  дій,  які  порушують  особисті немайнові права суб’єктів авторського права, визначені статтями 14 і 38 цього  Закону,  та  їх  майнові  права, визначені  статтями 15,  39,  40 і 41 цього Закону,  з урахуванням передбачених  статтями  21-25,  42  і  43  цього  Закону  обмежень майнових прав.

Порушенням прав на об’єкти інтелектуальної власності є, зокрема, використання контрафактних примірників комп’ютерних програм будь-яких виробників, а прямий умисел порушення прав підтверджується наданням згоди під час інсталяції програмного забезпечення та його використання чи зберігання на матеріальних носіях пам’яті.

Відповідно до ст. 176 Кримінального кодексу України Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, камкординг, кардшейрінг або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, а також фінансування таких дій, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному, великому або особливо великому розмірі, карається штрафом від двохсот до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виправними роботами або позбавленням волі на строк до шести років, а також відшкодування завданої матеріальної шкоди.

Крім того, особа, яка порушила авторське право, зобов’язана відшкодувати збитки, спричинені правовласнику у розмірі вартості неліцензійних копій комп’ютерних програм, що використовувались у господарській діяльності.