Ми знаємо, що кіберзлочинність має транснаціональний характер і не має меж.

Місцем скоєння кіберзлочину є місце, де настали від нього наслідки чи матеріальні збитки. Наприклад, місто, в якому знаходиться атакований DDos-атакою дата центр, компрометований комп’ютер, сервер, мережевий пристрій, зашифрований вірусом шифрувальником носій інформації, на якому знаходяться дані або комп’ютерна програма і т.д.

Таким чином, досудове розслідування провадиться органом досудового розслідування (слідчий орган), на території обслуговування якого знаходиться зазначений потерпілий.

Ним може бути як фізична особа – громадянин будь-якої держави, так і юридична особа – від підприємця до великих корпорацій, якому завдано збитків від кіберзлочину.

Тому, розслідуючи кіберзлочин, скоєний на території США, наприклад, може бути встановлена ​​причетність особи, яка перебуває у Китаї, Франції, Україні чи будь-якій іншій країні.

У практиці достатньо прикладів, коли такій особі звинувачується компетентним органом США і воно оголошується в міжнародний розшук.

А після затримання відбувається екстрадиція до США.

Для того, щоб надати професійну правову допомогу адвокатом зазначеній особі, він повинен мати відповідні допуски та ліцензії.

Наш партнер – адвокат з кіберзлочинів, практикуючий у США – Ігор Литвак має необхідні для цього повноваження та компетенції та готовий прийняти транснаціональний кейс у командну роботу.

 

Замовити консультацію